Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Niewidoczni przyjaciele – zalety soczewek kontaktowych

10 stycznia, 2019

Niezwykle popularna i najbardziej komfortowa korekcja wzroku to stosowanie soczewek kontaktowych. Są bezpieczne i zupełnie niewidoczne. Soczewki z powodzeniem sprawdzają się także wśród sportowców, kierowców oraz aktywnych osób, którym oprawy okularowe przeszkadzają w wykonywaniu zadań. Poznaj najważniejsze zalety soczewek kontaktowych.

Naturalny wygląd

Soczewki kontaktowe pozwalają Ci zachować naturalny wygląd. Nie każdy lubi siebie w okularach, niekiedy oprawki są uciążliwe i nie zapewniają najwyższego komfortu. Dzięki soczewkom możemy zapomnieć o niedogodnościach i odciskach od okularów na nosie. Soczewki są niewidoczne na oku, odpowiednio dobrane zapewniają wygodę na najwyższym poziomie. Z kolei stosowanie najlepszej jakości materiałów i nowoczesnych technologii w trakcie produkcji gwarantuje najlepszą jakość. Oczy przyzwyczajają się do soczewek bardzo szybko. Warto więc pokonać strach przed zakładaniem soczewek i poznać ich niesamowitą wygodę.

Szerokie pole widzenia

W porównaniu z okularami, których ramki niekiedy przysłaniają nam fragment obrazu, soczewki zapewniają pełne i niczym nieograniczone pole widzenia. Przylegają bezpośrednio do powierzchni oka, dzięki czemu bez obaw możemy wykonywać wszelkiego rodzaju aktywności. Szczególnie polecane są dla kierowców, którym oprawy okularowe ograniczają pole widzenia.

Swoboda w sporcie

Lubisz wszelkiego rodzaju sportu i aktywność fizyczną? Dzięki soczewkom nie będziesz w niczym ograniczony. Bez obaw możesz wykonywać nawet sporty ekstremalne oraz wodne. Pamiętaj jednak, że po kontakcie z wodą soczewki należy wyrzucić. Zapewni to ochronę Twoich oczu przed drobnoustrojami i bakteriami. Z tego względu, podczas wodnych atrakcji i sportów polecamy soczewki jednodniowe.

Nie parują w czasie zimy

Jeśli kiedykolwiek nosiłeś okulary w czasie zimy, znajome jest Ci uczucie zaparowanych okularów, w momencie wejścia do ciepłego pomieszczenia. Różnica temperatur bardzo szybko uwidacznia się na szkle okularowym, powodując zaparowanie całej jej powierzchni. Aby uniknąć chwilowej utraty widoczności za każdym razem kiedy wejdziesz do domu lub restauracji z chłodnego powietrza – zaopatrz się w soczewki kontaktowe. Szczególnie zimą docenisz tych niewidocznych przyjaciół. Soczewki nie pokryją się parą, dodatkowo nie będą zaczepiać się o szalik lub zsuwać pod naciskiem czapki. Poczuj się swobodnie dzięki soczewkom.

Zmiana koloru oczu

Chcesz zmienić swój wizerunek? Postaw na nowy kolor oczu! Soczewki kolorowe mogą pogłębić Twój obecny kolor oczu lub całkowicie zmienić barwę tęczówki. Są w pełni bezpieczne, a zmiana koloru jest tylko wizerunkowa (kontakty nie ingerują w Twój naturalny kolor oczu). Dobieraj soczewki wyłącznie z zaufanych źródeł.

Swoboda w noszeniu okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne latem, a także często przydatne zimą, szczególnie kiedy promienie słoneczne odbijają się od śniegu, trafiając wprost w nasze oczy. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe możesz swobodnie ubierać wszelkiego rodzaju okulary przeciwsłoneczne, a Twoja widoczność pozostanie na tym samym, wysokim poziomie. Nie potrzebujesz specjalnych korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter