Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Światowy Dzień Wzroku

10 października, 2018
Światowy Dzień Wzroku

Wzrok to niezwykle ważny zmysł. Niestety nie każdy może w pełni cieszyć się idealnym widzeniem. Wielu wciąż boryka się z niedowidzeniem lub traci wzrok. Światowy Dzień Wzroku to czas, w którym problemy ze wzrokiem stawiane są na pierwszym planie. Czas, w którym możemy pomóc potrzebującym korekcji wzroku.

Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Wzroku?

Światowy Dzień Wzroku to święto obchodzone corocznie w drugi czwartek października. Pierwsze obchody przypadały w roku 2000, z kolei w Polsce po raz pierwszy Światowy Dzień Wzroku przeżywaliśmy w 2006 roku. Patronat nad nimi objął Zbigniew Religa. Tegoroczny Światowy Dzień Wzroku przypada na 11 października.

Co to za święto?

Światowy Dzień Wzroku organizowany jest przez międzynarodową koalicję VISION 2020. Koalicja ta zrzesza 26 organizacji, w tym  Międzynarodową Agencję do Zapobiegania Ślepoci oraz Światową Organizację Zdrowia. Celem koalicji “VISION 2020: The Right to Sight” (Prawo do Widzenia) jest zlikwidowanie do 2020 roku możliwych do wyeliminowania przyczyn ślepoty. 

Obchody święta mają na celu edukację oraz promowanie wiedzy na temat wad wzroku, a także szerzenie profilaktyki. Może odbywać się to poprzez organizowanie różnorakich akcji promujących odpowiednią profilaktykę. W tym dniu chcemy także przybliżyć Wam działalność Fundacji Szkla.com.

Fundacja Szkla.com

Fundacja zajmuje się edukacją z zakresu badania i korekcji wzroku, pomaga ludziom potrzebującym korekcji wzroku, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Organizuje bezpłatne badania wzroku oraz wspiera podopiecznych, zapewniając ciągłą opiekę nad ich prawidłowym widzeniem.

Fundacja powstała z ramienia Szkla.com w 2016 roku. Od tej pory przeprowadzono liczne akcje, dzięki którym pomoc w zakresie prawidłowego widzenia uzyskało wielu podopiecznych fundacji. Fundacja Szkla.com ma trzy główne cele: wsparcie, edukacja oraz profilaktyka. Wsparcie uzyskują słabowidzący i niewidomi, natomiast edukacja odbywa się w obrębie dbania o wzrok oraz profilaktyki chorób oczu.
Na stronie fundacja.szkla.com poznasz szczegółowy profil fundacji, statut oraz podopiecznych, którzy otrzymali pomoc z ramienia fundacji. W zakładce „poradnik” znajdziesz również treści edukacyjne dotyczące szeroko pojętej profilaktyki oraz ochrony wzroku.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Soczewki przyszłości

  Soczewki przyszłości

  Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter