Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki kontaktowe w sportach zimowych

5 lutego, 2018
Soczewki kontaktowe w sportach zimowych

Sporty zimowe są niezwykle atrakcyjne zarówno dla dorosłych i dzieci. Szczególnie ważna w tym czasie są wygoda i bezpieczeństwo. Jeżeli potrzebujesz korekcji wzroku, nawet jeśli na co dzień stosujesz okulary, zwróć uwagę na soczewki kontaktowe. Dlaczego? Dadzą Ci nieporównywalną swobodę i zapewnią doskonałe widzenie w białym krajobrazie.  

Bezpieczeństwo

Soczewki kontaktowe zapewniają dobre widzenie bez obaw o rozbicie szkieł, jak w przypadku okularów. Szczególnie istotne jest to dla dzieci, które uwielbiają rzucać się śnieżkami. Bez obaw o uszkodzenie okularów, a tym bardziej skaleczenie odłamkiem szkła – mogą bawić się na śniegu, zjeżdżać na sankach i w pełni korzystać z zimowych zabaw. Soczewki stabilnie utrzymują się w oku przez cały dzień.

Wygoda

Na stoku konieczne jest założenie gogli narciarskich, które chronią przed ostrym słońcem odbijającym się od śniegu, ale także przed wiatrem. Najwygodniejszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie stosowanie soczewek kontaktowych. Bez obaw założymy również kask oraz okulary przeciwsłoneczne. Ponadto soczewki nie zaparują, tak jak okulary, dzięki czemu możemy cieszyć się ostrym widzeniem w każdych warunkach.

Jakość widzenia

Soczewki zapewniają nam odpowiednie widzenie peryferyjne, a pole widzenia nie jest niczym ograniczone. Ponadto wzmacniają percepcję głębi, co w otaczającej bieli będzie zdecydowanym ułatwieniem dla naszego wzroku. Soczewki kontaktowe są stworzone dla wielu wad refrakcji, od krótkowzroczności, przez dalekowzroczność, astygmatyzm aż po soczewki progresywne.

Jakie soczewki?

Szczególnie polecamy soczewki jednodniowe, zwłaszcza jeśli nie stosujesz ich na co dzień. Są higieniczne i bezpieczne nawet dla dzieci. Silikonowo-hydrożelowe soczewki zapewniają odpowiednie nawilżenie oka przez cały dzień, bez konieczności dodatkowego stosowania kropli do oczu. Warto stosować soczewki z filtrem UV, który dodatkowo ochroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Przed pierwszym zastosowaniem soczewek skonsultuj się z lekarzem okulistą, bądź optometrystą, w celu dopasowania odpowiednich dla Ciebie soczewek.

Dla kogo soczewki?

Soczewki kontaktowe w sportach zimowych są najlepszą korekcją wzroku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla wszystkich miłośników nart, snowboardu i zabaw na śniegu, od amatorów po profesjonalistów.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter