Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki kontaktowe jesienią

17 października, 2018
Soczewki kontaktowe jesienią

Zastanawiasz się, czy soczewki kontaktowe jesienią to dobry wybór? My wiemy, że tak! Sprawdź i przekonaj się sam. Zapewnij swoim oczom odpowiednie nawilżenie, komfort oraz idealne widzenie przez cały czas!

Suche oczy jesienią

Dlaczego oczy są szczególnie narażone na wysychanie właśnie jesienią?
Przebywanie w klimatyzowanych biurach, ogrzewanych pomieszczeniach oraz samochodach naraża nasze oczy na kontakt z bardzo suchym powietrzem. Niestety wyjście na zewnątrz nie zawsze zniweluje ten problem, ze względu na zimne i również suche jesienne powietrze. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłowe nawilżenie oczu.

Wrażenie suchości oczu w okresie jesiennym oraz jesienno-zimowym jest niezwykle powszechnym zjawiskiem. Objawia się to zaczerwienieniem, pieczeniem oczu, zwiększoną wrażliwością, a nawet bólem. Zanim wystąpi zespół suchego oka zadbaj o prawidłowe nawilżenie oczu. Stosuj krople do oczu, często mrugaj, noś soczewki o wysokim poziomie uwodnienia i zmieniaj je regularnie. Dla osób cierpiących na wrażliwe i suche oczy najwygodniejsze będą soczewki jednodniowe, które wyrzucamy po całym dniu. Wówczas zawsze zakładamy nową soczewkę, dbającą przez cały dzień o prawidłowe nawilżenie oka. Jeśli stosujesz soczewki dłuższego terminu wymiany pamiętaj o ich właściwej pielęgnacji.

Jesienne słońce

Jesienne słońce jest niskie i potrafi dać się we znaki, szczególnie kierowcom. Dlatego warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Nosząc soczewki kontaktowe nie mamy problemu z założeniem okularów przeciwsłonecznych, każdy model można swobodnie dopasować bez jakichkolwiek przeszkód. Jesienne słońce nie tylko oślepia, ale również szkodzi promieniowaniem UV, nieraz mocniej niż latem. Dlatego tak istotne jest zabezpieczenie wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznych. Sięgaj po soczewki wyposażone w filtr UV i zakładaj okulary ze sprawdzonego źródła. Miej pewność, żę odpowiednio chronisz swoje oczy.

Zaparowane okulary?

Jeśli nosisz okulary znasz to uczucie, kiedy różnica temperatur powoduje powstanie pary na szkłach Twoich okularów. Wejście do ciepłego pomieszczenia podczas zimnego poranka wiąże się z nagłym ograniczeniem widoczności, przez zaparowane okulary. Nosząc szkła kontaktowe całkowicie unikasz tego problemu. Soczewki są niewidoczne i zapewniają komfortowe widzenie w każdych warunkach.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Soczewki przyszłości

  Soczewki przyszłości

  Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter