Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki dla wrażliwych oczu

6 września, 2018

Masz wrażliwe oczy i potrzebujesz korekcji wzroku? Są dla Ciebie odpowiednie soczewki!  Zostały zaprojektowane z myślą o posiadaczach wrażliwych oczu. W artykule przeczytasz również o objawach i przyczynach wrażliwości oczu.

Objawy i przyczyny

Wrażliwość Twoich oczu może objawiać się na różne sposoby. Zaczerwienienie, łzawienie, czy uczucie drażliwości to niektóre z nich. Przyczyną takiego zjawiska mogą być, na przykład: alergie, zbyt suche powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu, czy długa praca przed ekranem monitora. Często niewyspanie powoduje zmęczenie również naszych oczu i uczucie suchości. Poważniejsze przyczyny to różne schorzenia, takie jak zespół suchego oka, zapalenie spojówek lub nadwrażliwość na światło. Nieodpowiednie soczewki również mogą potęgować uczucie suchości i podrażnienia oczu.

Jak radzić sobie z wrażliwością oczu?

Krople dla wrażliwych oczu to podstawa. Najlepiej wybierać te  przeznaczone dla szczególnie wymagających oczu. Dobrym rozwiązaniem jest możliwie częste unikanie alergenów i ograniczenie przebywania w suchym miejscu lub przed ekranem monitora. Natomiast kiedy Twoje soczewki potęgują wrażliwość oczu – jest to sygnał do zmiany soczewek.

Soczewki silikonowo-hydrożelowe

Wrażliwe oczy wymagają specjalnej pielęgnacji oraz stosowania szczególnych soczewek kontaktowych. Soczewki silikonowo-hydrożelowe zostały zaprojektowane z myślą o posiadaczach wrażliwych oczu. Ich bardzo wysoka przepuszczalność gazowa zapewnia oczom odpowiedni poziom dotlenienia oraz nawilżenie. Dzięki zastosowaniu silikonu, soczewki można nosić dłużej niż tradycyjne kontakty, zachowując wysoki komfort przez cały czas. Silikon jest odpowiednio elastyczny i, co ważne, neutralny dla organizmu, dzięki czemu nie powoduje podrażnień ani alergii.

Soczewki jednodniowe

W przypadku wrażliwych oczu, szczególnie alergików bardzo ważne jest, aby drażniące alergeny nie pozostawały na soczewce. Stosując soczewki długoterminowe istnieje ryzyko, że nie zniwelujemy wszystkich alergenów znajdujących się na powierzchni soczewki, poprzez codzienną pielęgnację. Dlatego, aby zapewnić oczom maksymalny komfort noś soczewki jednodniowe. Zawsze zakładasz nową i higieniczną parę. Takie soczewki są również odpowiednie w przypadku osób przebywających w zadymionych pomieszczeniach, wśród pyłów lub kurzu. Wówczas jednodniowe soczewki będą najbardziej higienicznym rozwiązaniem.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Soczewki przyszłości

  Soczewki przyszłości

  Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

  Dyskusja na temat tego post

  1. […] oczy wymagają szczególnej higieny i pielęgnacji. Poznaj soczewki dla wrażliwych oczu i pamiętaj o stosowaniu kropli […]

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter