Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki bioniczne

8 listopada, 2017
Soczewki bioniczne

Soczewki bioniczne – Ocumenic Bionic Lens – to wynalazek dr. Garth’a Webb’a. Po długich latach badań, rok 2018 będzie przełomowym w dziedzinie soczewek. W marcu przyszłego roku soczewki bioniczne będą dostępne.

Czym są soczewki bioniczne?

To specjalne, nowoczesne soczewki, zupełnie inne od znanych nam dotychczas. Przede wszystkim zakładane są na stałe, nie wymieniamy ich, nie zużywają się ani nie wypadają. Usprawniają nasze oczy i dodatkowo chronią przed zaćmą – chorobą, która jest niezwykle popularna wśród osób cierpiących na problemy okulistyczne. Soczewka bioniczna zapewnia doskonały wzrok i z powodzeniem spełnia swoje zadanie przez całe nasze życie. Jeśli musiałeś zbliżać książkę, żeby przeczytać tekst – teraz będziesz mógł zobaczyć linie papilarne na swoich palcach.

Jak aplikuje się soczewki bioniczne?

Soczewki bioniczne zakładane są przez wykwalifikowanych specjalistów podczas ośmiominutowej operacji. Początkowo soczewka jest zwinięta, dzięki czemu po wprowadzeniu do oka dopasowuje się do kształtu gałki ocznej, w przeciągu zaledwie 10 sekund. Po tym czasie już działa, więc pacjent widzi poprawnie. Dzięki czemu nie są potrzebne żadne rehabilitacje czy dodatkowe ćwiczenia – soczewka sama zapewnia doskonały wzrok.

Jak działają soczewki bioniczne?

Dynamiczne soczewki  działają w ten sposób, że zasadniczo zastępują naturalne soczewki oka. Posiadając je, nie trzeba już nosić soczewek kontaktowych ani okularów. Ponadto nigdy nie zachorujemy na zaćmę. Soczewka bioniczna jest nieodczuwalna w oku, nie przysparza bólów głowy ani oczu. Jest wewnątrz oka, więc bez obaw można w niej spać i brać prysznic. Dzięki soczewce widzisz idealnie, może nawet lepiej niż przeciętna osoba. Twój wzrok będzie wyostrzony, mimo wcześniejszej wady i nie pogorszy się, niezależnie od upływu lat. Soczewka bioniczna jest bezbarwna, jak mówi dr. Webb, jest piękna, tak samo, jak piękna jest naturalna soczewka. 

Powiązane wpisy
Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

Ochrona wzroku zimą

Ochrona wzroku zimą

Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

Soczewki przyszłości

Soczewki przyszłości

Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

Dyskusja na temat tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter