Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Moje pierwsze soczewki

24 maja, 2018
Moje pierwsze soczewki

Chcesz kupić swoje pierwsze soczewki kontaktowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Jak zamówić soczewki odpowiednie dla swojej wady? Jak wybrać soczewki dla różnej wady na obu oczach? Przeczytaj artykuł i kupuj świadomie. 

Przed zakupem pierwszych soczewek

Pierwszy krok to wizyta u specjalisty. Zbadaj swój wzrok pod kątem doboru soczewek, nawet jeśli nosisz okulary. Soczewki wymagają określenia innych, dodatkowych parametrów. Może się także zdarzyć, że moc soczewek będzie inna niż ta przepisana na okulary. Okulista bądź optometrysta dobierze odpowiednie dla Twoich oczu soczewki, zarówno pod względem korekcji, jak i częstotliwości wymiany.  Specjalista pokaże Ci, jak je zakładać i zdejmować. 

Po wizycie u specjalisty

Jeśli już wiesz, które soczewki są dla Ciebie dobre – zamów wybrany model na Szkla.com. Wyszukaj interesujący Cię model soczewek i wybierz parametry dokładnie takie, jak na recepcie. Jeśli nie jesteś pewien, co oznaczają poszczególne symbole na recepcie, dowiedz się jak czytać receptę na soczewki

Różna wada na obu oczach?

Dla każdego oka potrzebujesz soczewki z odpowiednią korekcją. Zdarza się, że wada refrakcji występuje tylko na jednym oku, lub znacznie różni się między oczami. Wówczas zamawiasz różne opakowania soczewek, osobno dla każdego oka. W tym celu zaznacz opcję “ta sama wada na obu oczach”, wtedy wszystkie soczewki w opakowaniu będą miały te same parametry.

Przykład 1. Jedno oko potrzebuje korekcji astygmatyzmu, a drugie tylko korekcji dalekowzroczności – wówczas musisz zamówić dwa różne opakowania soczewek. Przy każdym opakowaniu zaznaczasz opcje „ta sama wada na obu oczach”, dzięki czemu wszystkie soczewki w danym opakowaniu będą miały takie same parametry. 

W przypadku różnych parametrów, ale tej samej wady refrakcji, odznacz opcję “ta sama wada na obu oczach”, wówczas będziesz mógł wybrać różne parametry dla każdego oka w obrębie tej samej wady refrakcji. 

Przykład 2. Potrzebujesz soczewek do korekcji dalekowzroczności dla obu oczu. Różnica występuje tylko w mocy soczewek. W takim przypadku przy wybranym modelu soczewek opcja „ta sama wada na obu oczach” powinna być odznaczona. Wtedy pojawią się dwa pola do wyboru określonej mocy dla każdego oka osobno.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami!

kontakt@szkla.com

(+48 12) 371 10 41

Joanna
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter