Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Krople do oczu i soczewki

17 kwietnia, 2018

Krople do oczu to niezawodny środek przeciwko suchym oczom. Nawilżają oczy i pozwalają utrzymać wysoki komfort, nawet podczas wytężonej pracy przed monitorem lub w klimatyzowanym pomieszczeniu.  Czy wiesz, jakie krople do oczu będą najlepsze dla osób noszących soczewki? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając krople do oczu. 

Dla kogo?

Krople do oczu nazywane są często “sztucznymi łzami”. Można by więc powiedzieć, że są odpowiednie dla każdego. Szczególnie polecane pracującym przed ekranem monitora oraz dla osób noszących soczewki kontaktowe. Dlaczego? Stosując jednodniowe soczewki nie musisz zakraplać oczu, ponieważ ten rodzaj soczewek przez cały dzień dba o prawidłowe nawilżenie Twoich oczu. Jednak stosując np. dwutygodniowe lub miesięczne soczewki możesz odczuwać wysuszanie oka. Wtedy warto zastosować krople do oczu.

Krople do oczu bezpieczne z soczewkami

Pamiętaj, że nie wszystkie krople można stosować z soczewkami! Wybieraj tylko te bez konserwantów. Krople z konserwantami mogą doprowadzić do odbarwienia soczewki, w efekcie czego zostanie ona uszkodzona.
W skład kropli do oczu wchodzą: woda i polimery, czyli substancje, dzięki którym woda jest zatrzymywana na powierzchni oka, a także kwas hialuronowy, będący naturalnym elementem struktury oka.

Krople do stosowania z soczewkami można używać bezpośrednio na soczewkę. Wystarczy jedna kropla. Nie uszkodzi ona soczewki, a zarazem odpowiednio nawilży oko.

Zespół suchego oka

Przejawia się on pieczeniem i czasem wrażeniem “suchości” na powierzchni oka. Kiedy zauważysz niepokojące objawy, skonsultuj się z okulistą. Powodem może być np. nieprawidłowy skład łez. W takim przypadku dobrym ratunkiem dla Twoich oczy będą właśnie krople. Nie zastąpią one konsultacji okulistycznej, ale pomogą prawidłowo nawilżyć oczy.

Pamiętaj

Przed użyciem kropli nawilżających do oczu przeczytaj uważnie ulotkę. Jeśli stosujesz soczewki kontaktowe wybieraj krople, które można stosować wraz z soczewkami. Kupując krople przez Szkla.com masz pewność, że będą bezpieczne dla Twoich oczu i soczewek.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Soczewki przyszłości

  Soczewki przyszłości

  Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter