Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Kolorowe soczewki

22 grudnia, 2017
Kolorowe soczewki

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne? Nosimy je tylko w celach estetycznych, czy także korygują wzrok? Dowiedz się, jakie są rodzaje kolorowych soczewek oraz które będą dla Ciebie najlepsze.  

Zmiana koloru oczu

Kolorowe soczewki kontaktowe to ciekawy i pożądany produkt. Pozwalają całkowicie zmienić kolor oczu. Często wykorzystywane są na specjalne okazje: w okresie karnawału, na sylwestra, czy huczne imprezy. W takich sytuacjach pozwalamy sobie na większe szaleństwo i całkowitą zmianę koloru tęczówek. Warto zwrócić uwagę na kolor soczewek – jeśli chcemy, by efekt końcowy był widoczny, ale nie sprawiał wrażenia przypadkowego – dobierzmy kolor odpowiedni do koloru naszych włosów, stroju i karnacji. 

Wyraźna głębia koloru

Zamiast całkowitej zmiany koloru tęczówki, możemy wybrać kolorowe soczewki w odcieniu naszych oczu. Ciemniejszy odcień pierścienia na ich obwodzie sprawi, że oko będzie w zdecydowanie głębszym kolorze i bardziej wyraziste. Jednocześnie wizualnie powiększymy nasze oczy.

Nie tylko korekcyjne

Soczewki kolorowe mogą być zarówno korekcyjne, jak i ubierane wyłącznie w celach estetycznych. Możesz nosić kolorowe soczewki na co dzień, bądź tylko okazyjnie. Silikonowe bądź silikonowo-hydrożelowe soczewki zapewniają odpowiednią przepuszczalność tlenu dla oka. Na jednorazowe wyjścia polecamy soczewki jednodniowe, ponieważ zapewnią najwyższą higienę Twoim oczom. Podczas zakupu wybierz odpowiednią moc, jaką znajdziesz na recepcie. Albo zaznacz parametr “0”, jeśli potrzebujesz jedynie zmiany, bądź pogłębienia koloru.

Kupuj z zaufanych źródeł

Pamiętaj, że każde soczewki kontaktowe to wyrób medyczny. Nawet te, które zakładasz jednorazowo na imprezę karnawałową. Szczególnie ważne jest, aby kupować je wyłącznie z zaufanego źródła. Najważniejsze jest Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter