Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki kontaktowe jednodniowe, miesięczne, czy całodobowe?

8 lutego, 2019

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które soczewki są lepsze. Przy odpowiedniej pielęgnacji, posiadając soczewki miesięczne oszczędzamy i nic nie tracimy. W dodatkowe koszty musimy tylko wliczyć akcesoria do czyszczenia. Warto też wiedzieć, że obecnie – wydając nieco więcej pieniędzy – możemy pozwolić sobie na więcej niż kiedykolwiek wcześniej. To więcej kryje się pod słowami: soczewki miesięczne całodobowe.

Soczewki jednodniowe

Jest to wynalazek nowszy niż soczewki miesięczne. Ten rodzaj będzie idealny dla osoby aktywnej, uprawiającej regularnie sport (np. pływanie) lub skarżącej się na brak czasu. Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, po jednorazowym użyciu lądują w koszu – nie musimy ich czyścić, po prostu zakładamy nowe następnego dnia rano. Codzienna zmiana kontaktów zmniejsza też ryzyko infekcji, np. zapalenia spojówek.

Wybór soczewek jednodniowych to świetne rozwiązanie dla osób, które decydują się na stosowanie korekcji soczewkami do spółki z okularami. Jeśli mamy okulary i nie mamy nic przeciwko ich noszeniu, możemy od czasu do czasu założyć soczewki jednodniowe, np. podczas imprezy lub wizyty na basenie. Jest to też mniejszy wydatek niż wtedy, gdy zmienialibyśmy je codziennie. Pamiętajmy, że jednodniowe, czyli jednorazowe soczewki stosuje się tylko jeden dzień.

Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne są niemal dwa razy tańsze, lecz wymagają codziennej pielęgnacji i zakupu pojemnika na soczewki oraz zestawu do czyszczenia. Muszą być dezynfekowane płynem pielęgnacyjnym, następnie przechowywane w płynie do soczewek (najlepiej przez noc). Dobrą praktyką jest również czyszczenie soczewek przed założeniem. W przypadku soczewek miesięcznych niewłaściwa higiena i pielęgnacja lub noszenie po terminie – zwiększa ryzyko infekcji.

Soczewki miesięczne całodobowe

Najnowszym wynalazkiem są soczewki do stosowania w trybie ciągłym. Nie zdejmujemy ich co wieczór. Nie musimy ich nawet pielęgnować.  Na rynku dostępnych jest wiele modeli soczewek o przedłużonych trybie noszenia. Są one zaopatrzone w technologię stałego nawilżenia i posiadają wyższą przepuszczalność tlenu. Stworzono je bowiem z oddychającego materiału silikonowo-hydrożelowego. Więcej na temat ich właściwości i ceny znajdziecie w sklepie Szkla.com

Tryb ciągły całodobowych soczewek miesięcznych oznacza w praktyce 30 dni i 30 nocy bez konieczności zdejmowania i zmiany. Dzięki nim mamy dostęp do większego komfortu niż kiedykolwiek wcześniej. Pojawienie się na rynku miesięcznych soczewek całodobowych daje jeszcze więcej możliwości. 30 dni bez pielęgnacji i zdejmowania to dla niektórych wygoda nie do przecenienia.

Paulina
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter