Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Jak dbać o wzrok latem?

20 czerwca, 2018
Jak dbać o wzrok latem?

Lato to czas naszego odpoczynku, a także wzmożonej pracy dla oczu. Nasze oczy są narażone na ostre słońce, nieraz piasek i wiatr. Słona, morska woda lub chlorowana w basenie również może wysuszyć nasze oczy. Jak więc dbać o wzrok latem?

Noś okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne są najlepszą barierą przed promieniowaniem ultrafioletowym, które może uszkodzić nasze oczy. Filtry UV zapobiegają przedostaniu się promieni słonecznych do naszej źrenicy, a przyciemniane szkła pozwalają na swobodne patrzenie bez konieczności mrużenia oczu.

Pamiętaj!

Kupuj wyłącznie oryginalne okulary przeciwsłoneczne. Nie każde przyciemnione szkła posiadają odpowiednie filtry UV. Ciemne soczewki powodują rozszerzanie się źrenic i swobodne patrzenie, kiedy nie ma zabezpieczenia filtrem UV, tym więcej szkodliwych promieni słonecznych przedostanie się do naszego oka.

Nawilżaj oczy

Odpowiednie nawilżenie latem to podstawa. Jeśli masz tendencję do przesuszania oczu, pamiętaj, aby zawsze mieć przy sobie odpowiednie krople do oczu. Wiatr i suche powietrze potęgują uczucie suchości oka. Aby nie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń powierzchni oka, stosuj sztuczne łzy i dbaj o prawidłowe nawilżenie oczu.

Jakie soczewki na lato?

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu, a także nieregularnych godzin snu. Zdarza Ci się przedłużyć czas noszenia soczewek? Lub nie masz czasu na codzienną pielęgnację długoterminowych soczewek? Spróbuj soczewek jednodniowych lub na dzień i noc. Soczewki jednodniowe są higieniczne, dbają o prawidłowe nawilżenie oczu. Zakładasz nową, sterylnie zapakowaną soczewkę, po całym dniu wyrzucasz ją do kosza. Z kolei soczewki na noc i dzień mogą być stosowane nawet to kilku lub kilkunastu dni i nocy bez konieczności zdejmowania.

Zmianę soczewek na inne skonsultuj ze swoim okulistą.

Krople do oczu

Plaża, wycieczki górskie czy jazda na rowerze mogą wiązać się z dostaniem się do oczu piasku. Nie przecieraj w takiej sytuacji oczu, zwłaszcza jeśli nosisz soczewkę. Możesz porysować soczewkę drobinkami piasku i ją uszkodzić. Przemyj oczy kroplami. Zwróć uwagę na sposób zastosowania danych kropli z soczewkami. Pamiętaj: nie wszystkie krople mogą mieć kontakt z soczewkami!

Joanna
  Powiązane wpisy
  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

  Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

  Czy soczewka może pęknąć?

  Czy soczewka może pęknąć?

  Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter