Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki dwutygodniowe

5 kwietnia, 2018
Soczewki dwutygodniowe

Soczewki kontaktowe bez wątpienia ułatwiają nam codzienne życie. Jesteś przed wyborem nowych soczewek? Potrzebujesz wysokiej jakości w rozsądnej cenie? Poznaj soczewki dwutygodniowe.

Dwutygodniowe, czyli jakie?

Dwutygodniowe soczewki kontaktowe to takie, które można używać przez 14 dni. Nazywamy je soczewkami systematycznej wymiany. Wymagają codziennej pielęgnacji i odpowiedniej higieny. Są bezpieczne dla oka i zapewniają najwyższy komfort noszenia. Soczewki dwutygodniowe są chętnie wybierane przez Polaków. Stosunek ceny do jakości jest bardzo zadowalający.

Soczewki “Na noc i dzień”

Modele dwutygodniowe występują również w wersji “Na noc i dzień”. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy niemal zupełnie zapomnieć, że mamy założone soczewki. Obowiązkiem jest jednak umyć soczewki każdego dnia. W odróżnieniu od klasycznych soczewek “Na noc i dzień”. Trzeba również pamiętać, że soczewki dwutygodniowej wymiany mają określony czas ważności. Jeśli więc używamy wersji “Na noc i dzień” i nosimy je całą dobę – czas bezpiecznego stosowania soczewek kończy się o połowę szybciej, czyli po 7 dobach. Okres rozpoczęcia liczymy od momentu otworzenia opakowania soczewek. Przechowywanie w płynie nie przedłuża ważności.

Właściwa pielęgnacja

Na czym polega odpowiednia pielęgnacja i higiena? Soczewki dwutygodniowe zdejmujemy codziennie. Myjemy je w płynie, po czym pozostawiamy na noc w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem. Pamiętaj o zachowaniu właściwej higieny w obcowaniu ze wszystkimi elementami związanymi z soczewką. Przed dotknięciem soczewki, pojemnika, bądź płynu umyj ręce mydłem i osusz w bezpyłowy ręcznik. Do czyszczenia soczewki i pojemnika używaj zawsze odpowiedniego płynu, nie wody!

Dla kogo?

Soczewki dwutygodniowe są najlepszą alternatywą np. na wakacje, czy wyjazd. Jeśli zmieniasz okulary na soczewki wypróbuj te dwutygodniowej wymiany. Są tańsze niż soczewki jednodniowe oraz pozwolą zachować doskonałą czystość przez cały czas ich stosowania.

Joanna
  Powiązane wpisy
  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Skąd się bierze cyfrowe zmęczenie wzroku?

  Smartfony, tablety, laptopy czy telewizory – wszystko to jest wielkim…

  Ochrona wzroku zimą

  Ochrona wzroku zimą

  Jak dbać o oczy i soczewki w czasie zimy? Nie…

  Soczewki przyszłości

  Soczewki przyszłości

  Kończy się rok 2019, wchodzimy w kolejną dekadę XXI wieku,…

  Dyskusja na temat tego wpisu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter