FreshMail.pl

Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Znaczenie koloru oczu

Styczeń 31, 2011

Według badań, kolor naszych oczu m wpływ na to, jacy jesteśmy. Z czym to się wiąże? Naukowcy uważają, że barwa tęczówek zależna jest od warunków środowiska w jakim żyjemy. Została ukształtowana w toku ewolucji.

Dlaczego tak jest? Barwa naszych oczu uzależniona jest od melaniny – substancji znajdującej się w tęczówkach oczu. Ciekawostką jest, że regionach świata, gdzie nasłonecznienie jest duże, osoby mają ciemne tęczówki, zaś tam, gdzie słońca jest mniej – jasne.

Jacy więc jesteśmy? Odpowiedź znajdziecie poniżej;)

Zielone – osoby mające zielone oczy są szalone i mają dużą wyobraźnię. Potrafią jednak realnie podejść do spraw i konsekwentnie dążą do celu. Mają silną wolę i czują więź z naturą. Są ciekawe życia. Mogą mieć kłopoty z nerkami i pęcherzem.

Niebieskie – osoby niebieskookie szybko ulegają nastrojom. Często zmieniają zdanie, nie rozumieją argumentów drugiej strony. Są sentymentalne, kochają pomagać innym. Uwielbiają leniuchować. Często mają problemy z bezsennością, pęcherzem oraz żołądkiem.

Brązowe – przywódcy. Nie lubią podporządkowywać się innym. Prowadzą aktywny tryb życia, są przebojowe. Osoby radosne, cieszące się życiem. Umieją opanować emocje w sytuacjach stresowych i szybko odreagować trudne momenty. Mają często problemy z jelitami, wątrobą, żołądkiem, czy woreczkiem żółciowym.

Szare – osoby mające szare oczy bardzo lubią przebywać w samotności. Tłumy je męczą. Są bardzo uczuciowe. Lubią ruch. Są kreatywne i pomysłowe. Bardzo emocjonalnie podchodzą do niektórych spraw, przez co mogą mieć problemy z przemianą materii.

Jeszcze więcej o kolorach oczu, w tym o kolorze piwnym oraz czarnym przeczytacie w Co mówi o Tobie Twój kolor oczu?

Michal
Powiązane wpisy
Soczewki jednodniowe na lato

Soczewki jednodniowe na lato

Soczewki jednodniowe to najwyższa higiena i bezpieczeństwo dla Twoich oczu.…

Krople do oczu i soczewki

Krople do oczu i soczewki

Krople do oczu to niezawodny środek przeciwko suchym oczom. Nawilżają…

Soczewki na noc i dzień

Soczewki na noc i dzień

Soczewki kontaktowe to wygodna metoda korekcji wzroku. Jednak codzienna pielęgnacja,…

  1. Paula napisał(a):

    Ja mam dziwny kolor oczu jakby niebiesko-zielone z plamką brązu i dodany gdzie niegdzie szaregy kolor. Czy to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter

logo-szkla

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na mój adres e-mail i nr telefonu poprzez wiadomość tekstową lub wiadomość mms oraz na udostępnianie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez podmioty współpracujące z Szkla.com S.A.

FreshMail.pl