FreshMail.pl

Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Znaczenie koloru oczu

Styczeń 31, 2011

Według badań, kolor naszych oczu m wpływ na to, jacy jesteśmy. Z czym to się wiąże? Naukowcy uważają, że barwa tęczówek zależna jest od warunków środowiska w jakim żyjemy. Została ukształtowana w toku ewolucji.

Dlaczego tak jest? Barwa naszych oczu uzależniona jest od melaniny – substancji znajdującej się w tęczówkach oczu. Ciekawostką jest, że regionach świata, gdzie nasłonecznienie jest duże, osoby mają ciemne tęczówki, zaś tam, gdzie słońca jest mniej – jasne.

Jacy więc jesteśmy? Odpowiedź znajdziecie poniżej;)

Zielone – osoby mające zielone oczy są szalone i mają dużą wyobraźnię. Potrafią jednak realnie podejść do spraw i konsekwentnie dążą do celu. Mają silną wolę i czują więź z naturą. Są ciekawe życia. Mogą mieć kłopoty z nerkami i pęcherzem.

Niebieskie – osoby niebieskookie szybko ulegają nastrojom. Często zmieniają zdanie, nie rozumieją argumentów drugiej strony. Są sentymentalne, kochają pomagać innym. Uwielbiają leniuchować. Często mają problemy z bezsennością, pęcherzem oraz żołądkiem.

Brązowe – przywódcy. Nie lubią podporządkowywać się innym. Prowadzą aktywny tryb życia, są przebojowe. Osoby radosne, cieszące się życiem. Umieją opanować emocje w sytuacjach stresowych i szybko odreagować trudne momenty. Mają często problemy z jelitami, wątrobą, żołądkiem, czy woreczkiem żółciowym.

Szare – osoby mające szare oczy bardzo lubią przebywać w samotności. Tłumy je męczą. Są bardzo uczuciowe. Lubią ruch. Są kreatywne i pomysłowe. Bardzo emocjonalnie podchodzą do niektórych spraw, przez co mogą mieć problemy z przemianą materii.

Jeszcze więcej o kolorach oczu, w tym o kolorze piwnym oraz czarnym przeczytacie w Co mówi o Tobie Twój kolor oczu?

Michal
Powiązane wpisy
Soczewki na noc i dzień

Soczewki na noc i dzień

Soczewki kontaktowe to wygodna metoda korekcji wzroku. Jednak codzienna pielęgnacja,…

Zmiana okularów na soczewki

Zmiana okularów na soczewki

Okulary są niezaprzeczalnie odpowiednią metodą korekcji wzroku. Jednak nie zawsze…

Inteligentne soczewki dla cukrzyków

Inteligentne soczewki dla cukrzyków

Naukowcy od lat tworzą projekty i wykonują szeregi skomplikowanych badań,…

  1. Paula napisał(a):

    Ja mam dziwny kolor oczu jakby niebiesko-zielone z plamką brązu i dodany gdzie niegdzie szaregy kolor. Czy to możliwe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter

logo-szkla

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na mój adres e-mail i nr telefonu poprzez wiadomość tekstową lub wiadomość mms oraz na udostępnianie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez podmioty współpracujące z Szkla.com S.A.

FreshMail.pl