Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Zapobieganie łzawieniu oczu

10 sierpnia, 2011

Łzawienie oczu może być skutkiem występowania u danej osoby wielu różnych schorzeń. Może ono towarzyszyć znalezieniu się w oku ciała obcego, zadrapaniu rogówki, czy też światłowstrętowi.


Zapobieganie łzawieniu oczu wiąże się z koniecznością wizyty u okulisty, który stwierdzi, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Często powodem łzawienia jest zawijanie się, albo złe rośnięcie rzęsy, która drażni spojówkę i rogówkę oka. Zapobieganie łzawieniu w tym przypadku polega na usunięciu uporczywego problemu, czyli samej rzęsy.

Niekiedy niezbędne jest zastosowanie plastycznego zabiegu operacyjnego powiek, aby łzawienie nie nawracało. Jest on potrzebny wówczas, gdy dochodzi do zwiotczenia skóry powiek, na skutek wieku. Warto nadmienić, że zabieg ten jest bardzo prosty i nie wiąże się z poważną operacją chirurgiczną.
Problem łzawienia może być także spowodowany rodzajem wykonywanej pracy, np. ostrym światłem czy ciągłą pracą przy komputerze. Zapobieganie łzawieniu w takich przypadkach opiera się na wykonywaniu częstych przerw w pracy i wychodzeniu na świeże powietrze. Częsty odpoczynek spowoduje, że łzawienie powinno ustąpić.
Jednym z powodów występowania łzawienia są alergie. Zapobieganie łzawieniu przy alergicznej reakcji oka polega na stosowaniu się do zaleceń alergologa, zakrapianiu oczu sztucznymi łzami, noszeniu okularów przeciwsłonecznych, czy też myciu twarzy i oczu po każdym powrocie ze spaceru.

Powiązane wpisy
Soczewki kontaktowe do komputera – które wybrać?

Soczewki kontaktowe do komputera – które wybrać?

Wielogodzinna praca z użyciem komputera, telefonu lub tabletu to codzienność…

Oczy pieką od soczewek – co robić?

Oczy pieką od soczewek – co robić?

Piekące oczy od soczewek? To problem, z którym boryka się…

Odwarstwienie siatkówki – co to jest i jak przebiega leczenie?

Odwarstwienie siatkówki – co to jest i jak przebiega leczenie?

Odwarstwienie siatkówki jest schorzeniem oka, w trakcie którego dochodzi do…

Dyskusja na temat tego post

  1. Jola1988 pisze:

    Extra artykuł 🙂 tak trzymać, buziaki :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter