Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Wrażliwe oczy – najlepsze płyny do soczewek

Sierpień 29, 2019

Wrażliwe, skłonne do alergii oczy potrzebują wzmocnionej ochrony. Powinny o tym pamiętać w szczególności osoby stosujące soczewki kontaktowe. Często jednak w dbaniu o zdrowie na przeszkodzie stoi niewiedza. Czy wiecie, że istnieją płyny do soczewek całkowicie pozbawione konserwantów? Słyszeliście o tabletkach enzymatycznych? Jeśli nie, poznajcie preparaty, które pomogą Wam ochronić wrażliwe oczy.

Płyn pielęgnacyjny dla wrażliwych oczu

Płyny pielęgnacyjne bez konserwantów kupisz w sklepie Szkla.com. W składzie takiego płynu znajduje się 3%-owy roztwór nadtlenku wodoru, który odkleja zanieczyszczenia, usuwa osady i dogłębnie oczyszcza. Pierwsza faza jego działania dotyczy zabrudzeń pochodzących z zewnątrz, takich jak pył czy kurz. Druga odnosi się do osadów pochodzenia organicznego: białek, tłuszczy i cukrów. Pozbawiony konserwantów jest płyn AOSept Plus z HydraGlyde firmy Alcon. Preparat ten to idealna propozycja dla wszystkich alergików i osób o wrażliwych oczach. Można go bezpiecznie stosować do każdego rodzaju soczewek kontaktowych (korekcyjnych i kosmetycznych, zarówno hydrożelowych jak i silikonowo-hydrożelowych). Należy również zaznaczyć, że płyny pozbawione konserwantów powstają często w oparciu o formułę HydraGlyde, która pozwala uzyskać dodatkową powłokę nawilżającą. W efekcie szkła kontaktowe pokryte są niewidzialną wilgotną warstwą, która znacząco wpływa na komfort stosowania soczewek. AOSept Plus HydraGlyde posiadający 3% roztwór nadtlenku wodoru i formułę HydraGlyde jest idealnym przykładem płynu pielęgnacyjnego dla wrażliwych oczu.

Producenci podkreślają, że ze względu na brak konserwantów płyny tego rodzaju powinny być przechowywane w chłodnej temperaturze (najlepiej w lodówce) nie dłużej niż trzy miesiące.

Tabletki enzymatyczne

Świetnym sposobem na maksymalną ochronę oczu jest używanie płynu pielęgnacyjnego w połączeniu z tabletkami enzymatycznymi, na przykład Avizor Ever Clean. Składają się z cząsteczek zwanych enzymami, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami pochodzenia organicznego. Szybko i skutecznie rozkładają tłuszcze, proteiny i polisacharydy, które z filmu łzowego przedostają się do soczewki.

Po tabletki enzymatyczne można sięgać raz w tygodniu lub codziennie (zgodnie z zaleceniami producenta). Jak się je stosuje? Jedną kapsułkę wrzucamy do pojemniczka wypełnionego płynem pielęgnacyjnym. Następnie umieszczamy w nim soczewki na 30 minut do 2 godzin. Po upływie tego czasu opróżniamy pojemnik, dokładnie go płuczemy i napełniamy świeżym płynem. W ostatnim etapie ponownie umieszczamy soczewki w preparacie, zamykamy pojemnik i pozostawiamy na noc. Pamiętajmy jednak, by sprawdzić, jakie są dokładne zalecenia producenta i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Dodatkowa ochrona – delikatne krople do oczu

Jako osoba o delikatnych oczach potrzebujesz wyjątkowo łagodnych kropli nawilżających. Wybieraj preparaty oparte o naturalne składniki. Nie zapominaj, że celem „sztucznych łez” jest niwelowanie podrażnień i usuwanie efektu zaczerwienionych oczu. Jeśli wybrane krople nie spełniają tych wymagań, niezwłocznie sięgnij po inne. Bardzo możliwe, że sprawdzi się zdobywający pozytywne opinie preparat Hyal-Drop multi. W jego składzie znajdziemy m.in. kwas hialuronowy i wodę jałową. Pod nazwą pierwszego z nich kryje się związek chemiczny, który stanowi naturalny składnik filmu łzowego, a tym samym nie ma sobie równych w nawilżaniu oczu. Woda jałowa natomiast dodatkowo uwadnia oczy i soczewki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o płynach do soczewek? Przeczytaj artykuł „Płyny pielęgnacyjne – odpowiednia ochrona soczewek” dostępny na blogu Szkla.com.

Redakcja
Powiązane wpisy
Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

Bóle głowy z zaburzeniami wzroku

Bóle głowy i współwystępujące zaburzenia wzroku nazywamy migreną z aurą.…

Czy soczewka może pęknąć?

Czy soczewka może pęknąć?

Jeśli obawiasz się czy soczewka może pęknąć, śpieszymy z pozytywną…

Czym zastąpić płyn do soczewek?

Czym zastąpić płyn do soczewek?

Być może zadałeś sobie kiedyś pytanie, czym zastąpić płyn do…

Dyskusja na temat tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter