Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Wrażliwe oczy – najlepsze płyny do soczewek

29 sierpnia, 2019

Wrażliwe, skłonne do alergii oczy potrzebują wzmocnionej ochrony. Powinny o tym pamiętać w szczególności osoby stosujące soczewki kontaktowe. Często jednak w dbaniu o zdrowie na przeszkodzie stoi niewiedza. Czy wiecie, że istnieją płyny do soczewek całkowicie pozbawione konserwantów? Słyszeliście o tabletkach enzymatycznych? Jeśli nie, poznajcie preparaty, które pomogą Wam ochronić wrażliwe oczy.

Płyn pielęgnacyjny dla wrażliwych oczu

Płyny pielęgnacyjne bez konserwantów kupisz w sklepie Kodano.pl by Szkla.com. W składzie takiego płynu znajduje się 3%-owy roztwór nadtlenku wodoru, który odkleja zanieczyszczenia, usuwa osady i dogłębnie oczyszcza. Pierwsza faza jego działania dotyczy zabrudzeń pochodzących z zewnątrz, takich jak pył czy kurz. Druga odnosi się do osadów pochodzenia organicznego: białek, tłuszczy i cukrów. Pozbawiony konserwantów jest płyn AOSept Plus z HydraGlyde firmy Alcon. Preparat ten to idealna propozycja dla wszystkich alergików i osób o wrażliwych oczach. Można go bezpiecznie stosować do każdego rodzaju soczewek kontaktowych (korekcyjnych i kosmetycznych, zarówno hydrożelowych jak i silikonowo-hydrożelowych). Należy również zaznaczyć, że płyny pozbawione konserwantów powstają często w oparciu o formułę HydraGlyde, która pozwala uzyskać dodatkową powłokę nawilżającą. W efekcie szkła kontaktowe pokryte są niewidzialną wilgotną warstwą, która znacząco wpływa na komfort stosowania soczewek. AOSept Plus HydraGlyde posiadający 3% roztwór nadtlenku wodoru i formułę HydraGlyde jest idealnym przykładem płynu pielęgnacyjnego dla wrażliwych oczu.

Producenci podkreślają, że ze względu na brak konserwantów płyny tego rodzaju powinny być przechowywane w chłodnej temperaturze (najlepiej w lodówce) nie dłużej niż trzy miesiące.

Tabletki enzymatyczne w płynach do soczewek

Świetnym sposobem na maksymalną ochronę oczu jest używanie płynu pielęgnacyjnego w połączeniu z tabletkami enzymatycznymi, na przykład Avizor Ever Clean. Składają się z cząsteczek zwanych enzymami, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami pochodzenia organicznego. Szybko i skutecznie rozkładają tłuszcze, proteiny i polisacharydy, które z filmu łzowego przedostają się do soczewki.

Po tabletki enzymatyczne można sięgać raz w tygodniu lub codziennie (zgodnie z zaleceniami producenta). Jak się je stosuje? Jedną kapsułkę wrzucamy do pojemniczka wypełnionego płynem pielęgnacyjnym. Następnie umieszczamy w nim soczewki na 30 minut do 2 godzin. Po upływie tego czasu opróżniamy pojemnik, dokładnie go płuczemy i napełniamy świeżym płynem. W ostatnim etapie ponownie umieszczamy soczewki w preparacie, zamykamy pojemnik i pozostawiamy na noc. Pamiętajmy jednak, by sprawdzić, jakie są dokładne zalecenia producenta i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Dodatkowa ochrona – delikatne krople do oczu

Jako osoba o delikatnych oczach potrzebujesz wyjątkowo łagodnych kropli nawilżających. Wybieraj preparaty oparte o naturalne składniki. Nie zapominaj, że celem „sztucznych łez” jest niwelowanie podrażnień i usuwanie efektu zaczerwienionych oczu. Jeśli wybrane krople nie spełniają tych wymagań, niezwłocznie sięgnij po inne. Bardzo możliwe, że sprawdzi się zdobywający pozytywne opinie preparat Hyal-Drop multi. W jego składzie znajdziemy m.in. kwas hialuronowy i wodę jałową. Pod nazwą pierwszego z nich kryje się związek chemiczny, który stanowi naturalny składnik filmu łzowego, a tym samym nie ma sobie równych w nawilżaniu oczu. Woda jałowa natomiast dodatkowo uwadnia oczy i soczewki.

Powiązane wpisy
Soczewki kontaktowe do komputera – które wybrać?

Soczewki kontaktowe do komputera – które wybrać?

Wielogodzinna praca z użyciem komputera, telefonu lub tabletu to codzienność…

Oczy pieką od soczewek – co robić?

Oczy pieką od soczewek – co robić?

Piekące oczy od soczewek? To problem, z którym boryka się…

Odwarstwienie siatkówki – co to jest i jak przebiega leczenie?

Odwarstwienie siatkówki – co to jest i jak przebiega leczenie?

Odwarstwienie siatkówki jest schorzeniem oka, w trakcie którego dochodzi do…

Dyskusja na temat tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter