
Soczewki kontaktowe do komputera – które wybrać?
Wielogodzinna praca z użyciem komputera, telefonu lub tabletu to codzienność…
Soczewki kontaktowe w sporcie to świetne rozwiązanie. Nie zsuwają się z nosa, ani nie zaparowują pod wpływem zmian temperatur. W odróżnieniu od okularów nie utracisz widoczności podczas deszczu. Soczewka kontaktowa nie ulegnie także mechanicznemu uszkodzeniu w takim stopniu jak okulary po np. upadku lub niefortunnym uderzeniu piłką. Soczewki kontaktowe doceniają profesjonalni sportowcy oraz amatorzy.
Podjąłeś decyzję o noszeniu soczewek podczas uprawiania sportu? Pamiętaj, aby udać się do specjalisty na konsultację. Podczas wywiadu powiedz, jaką aktywność zamierzasz wykonywać i stosuj się do zaleceń. To właśnie okulista lub optometrysta dobierze dla Ciebie najlepsze szkła kontaktowe, które sprostają Twoim wymaganiom.
Podczas uprawiania sportu najlepiej sprawdzą się soczewki kontaktowe. Zarówno okuliści, jak i użytkownicy podkreślają bowiem, że soczewki gwarantują:
Niektóre sporty wymagają założenia kasku, gogli czy specjalnych okularów sportowych (np. okularów rowerowych lub pływackich). Idealną parą dla nich są soczewki kontaktowe, które zapewnią najwyższy komfort podczas jazdy na nartach, wyścigów szosowych, treningów pływackich i wielu innych.
Z soczewkami niestraszny Ci żaden maraton. Bez względu na to, czy jest to wyścig kolarski czy bieg na dystans, odpowiednio dobrane szkła kontaktowe zapewnią Ci najwyższy komfort. Produkowane obecnie modele soczewek oferują wysoki stopień nawilżenia, ochronę przed promieniowaniem UV i idealną stabilność.
Snowboard, jazda na nartach czy wspinaczka wymagają stosowania gogli i kasków. Noszenie okularów korekcyjnych staje się wówczas niemożliwe. Z pomocą na szczęście przybywają soczewki, które bez problemu można zakładać pod gogle, okulary słoneczne czy kaski. Szkła kontaktowe nie zsuwają się z oczu i chronią przed urazami mechanicznymi, do których może dojść w wyniku upadku na stoku.
Wciąż najwięcej wątpliwości budzi nurkowanie i pływanie w soczewkach. Na szczęście pod wodą również można stosować szkła kontaktowe. Jedynym warunkiem jest zachowanie higieny. W przypadku kontaktu soczewek z wodą (morską czy basenową) należy pamiętać, aby po zakończonej kąpieli lub nurkowaniu wyrzucić soczewki. Przy sportach wodnych należy także pamiętać o dodatkowej ochronie oczu w postaci okularów pływackich. Podczas tego rodzaju aktywności najlepiej więc stosować jednodniowe soczewki, które od razu po wyjściu z wody należy wyrzucić do kosza. Miłośnicy pływania lub nurkowania nie powinni również zapominać o szczelnych okularach pływackich, które ochronią oczy i soczewki przed kontaktem z wodą. Brak takiego zabezpieczenia może doprowadzić np. do zgubienia soczewki poprzez wypłukanie wodą. Więcej informacji na temat pływania w soczewkach znajdziesz w artykule „Soczewki kontaktowe na basenie”.
Wielogodzinna praca z użyciem komputera, telefonu lub tabletu to codzienność…
Piekące oczy od soczewek? To problem, z którym boryka się…
Odwarstwienie siatkówki jest schorzeniem oka, w trakcie którego dochodzi do…
Dyskusja na temat tego wpisu