Oficjalny blog – Szkla.com – Największy sklep z soczewkami kontaktowymi w Polsce.

Menu & Szukaj

Soczewki kolorowe – ogrom możliwości

Luty 12, 2019

Marzy Ci się intensywny kolor tęczówki lub kocie oczy? Pragniesz zaszokować świat ekstrawaganckim wzorem soczewek kontaktowych? A może interesuje Cię jedynie podkreślenie swojego naturalnego koloru oczu? Wszystkie te możliwości oferują kolorowe szkła kontaktowe. Ich szeroka oferta skierowana jest zarówno do krótkowidzów, dalekowidzów, jak i osób bez wady wzroku. Dla tych ostatnich dedykowane są tzw. „zerówki” (o mocy zero).

Soczewki kolorowe, podobnie jak korekcyjne występują w różnych wersjach pod względem trybu noszenia. Możesz zdecydować się na jednodniowe lub miesięczne. Pierwsze z nich to świetny wybór, kiedy chcesz przetestować soczewki.

Ogrom możliwości

Wspominaliśmy już o soczewkach, które wzmacniają naturalny kolor oczu lub nadają im zupełnie inną barwę. Można też pójść krok dalej i wybrać oryginalny wzór (np. szachownicę). Do innych możliwości należą: powiększenie oczu, rozświetlenie oczu lub zwiększenie głębi spojrzenia.

Soczewki, które podkreślają naturalny kolor oczu nie zakrywają całej tęczówki. Zawarty w nich pigment jest taki sam (lub bardzo podobny), jak naturalny pigment tęczówki danej osoby. Inna sytuacja jest z soczewkami, które zmieniają kolor oczu. Są one w całości barwione, przez co w całości zakrywają powierzchnię tęczówki. Typ rozświetlający „odmłodzi oczy” (a przy tym i nas). Wzorzyste „kontakty” świetnie sprawdzą się na specjalne okazje, jak choćby Halloween, czy Andrzejki.

Soczewki kolorowe – np. jednodniowe – mogą pełnić rolę dodatku do makijażu.

Ciemny kolor oczu – żaden problem

Producenci pomyśleli o wszystkich. Jeśli masz ciemny kolor oczu (np. brązowy) nie ma obaw – znajdziesz coś dla siebie. Na rynku  dostępne są soczewki kolorowe o wysokim stopniu krycia i pigmentacji – idealne dla ciemnej barwy oczu.

Jak dokonać wyboru?

W naszym sklepie internetowym (Szkla.com) znajdziesz wiele rodzajów soczewek kolorowych. Tutaj podajemy przykładowe opcje.

Soczewki kolorowe miesięczne

Jeśli masz jasny kolor oczu możesz sięgnąć po soczewki FreshLook Colorblends lub FreshLook Dimensions. Dzięki nim podkreślisz walory swojej naturalnej tęczówki. Klienci często wybierają również model Air Optix Colors od Alcon. FreshLook Colors natomiast zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o osobach o ciemnym odcieniu tęczówki.

Soczewki kolorowe jednodniowe

Ich oferta jest równie szeroka. W naszym sklepie znajdziesz np. FreshLook One Day, czy 1-Day Acuvue Define.

84 zdjęcia w soczewkach kolorowych

Możliwości nie kończą się na wymienionych wyżej przykładach. Szeroki wybór może sprawić, że poczujesz się nieco zagubiony. Aby ułatwić Ci decyzję postanowiliśmy przetestować wiele różnych modeli soczewek kolorowych. Jakiś czas temu zrobiliśmy sesję zdjęciową, której efekty możesz zobaczyć w artykule pod tytułem „84 zdjęcia w soczewkach kolorowych”.

 

Redakcja
Powiązane wpisy
Kolorowe soczewki na Halloween

Kolorowe soczewki na Halloween

Kolorowe soczewki na Halloween to propozycja dla wszystkich tych, którzy…

15 lat Szkla.com – o nas

15 lat Szkla.com – o nas

Sklep Internetowy Szkla.com powstał w 2004 roku, założony przez Mateusza…

Soczewki fotochromowe. Nowoczesna technologia na naszych oczach

Soczewki fotochromowe. Nowoczesna technologia na naszych oczach

Soczewki fotochromowe Acuvue Oasys with Transitions Light Intelligent Technology to…

Dyskusja na temat tego wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wyszukiwane hasło i naciśnij Enter